Doprava ZDARMA pri nákupe nad 100€

Kontakt   |   Navigácia k nám   |   0902 891 888   |  obchod@ezonatur.sk

Sila vykurovadiel a vôňa dymu…

Vône harmonizujú naše telo, uvoľňujú napätie a navodzujú príjemné pocity pohody a radosti.

Zapálenie vydymovadla, alebo inak nazvané aj vykurovadlá a teda sila vykurovadiel  patrí medzi najstaršie rituálne praktiky ľudstva. Už v dávnych dobách, naši ranní predkovia pri pálení rastlín a drevín, objavili pôsobenie vône z dymu na ich náladu. Vôňa a dym   priestor krásne prečistí od negatívnej energie a prinesie nové pozitívne energie či už do našej domácnosti alebo pracoviska, aby sa nám napríklad aj finančne darilo.

Aromatické substancie boli vždy veľmi žiadané, boli posvätné a zachádzalo sa s nimi ako so vzácnym pokladom.

Ešte aj dnes sa pri náboženských katolíckych obradoch používa veľmi známa vôňa kadidla. Kadidlo taktiež inhalujú aj ázijskí šamani, prérijní indiáni a rovnako tak sa používa v Indii, Tibete, Číne i Japonsku.

Vydymovanie sa stálo populárnym aj v strednej Európe.

Čo si viete všetko u nás vybrať?

Z vykurovadiel je snáď najznámejšia vykurovadlo biela šalvia. Stále, ale viac ľudí využíva príjemné vône či už myrhy, santalu alebo špeciálne vytvorených zmesí vykurovadiel. Obľúbená je ponúkaná zmes Očista podľa indiánskeho kmeňa HOPI.

Samozrejme Vás zabezpečíme aj všetkým príslušenstvom, ktoré k vydymovaniu potrebujete. Výber z kadidelníc, či už medené alebo kadidelnica s pokrievkou a drevenou rukoväťou sú tu pre Vás. Ďalej budete samozrejme potrebovať čierne uhlíky a piesok na odizolovanie horúceho uhlíka od kadidelnice. Máme taktiež obohatený či už o polodrahokam ametyst alebo červený granát.

Na čo všetko sa sila vykurovadiel používa?

Naladenie sa na rituál, či privoňanie pre harmóniu tela a duše. Samozrejme už často spomínaná očista priestoru, alebo na zlepšenie intuície pri Tarote či k aktivácii čakier, na vyvolanie lásky či anjelov. Vydymovanie je transkultúrny fenomén.

..

Ako vydymovať ?

Na vydymenie budete potrebovať kadidelnicu, piesok, uhlík a vykurovadlo podľa vlastného výberu

Do kadidelnice nasypeme piesok, ktorý slúži ako izolant a na ten zapálený uhlík. Ak kadidelnica obsahuje mriežku, tak uhlík položíme rovno na mriežku. Piesok by mal byť suchý, čistý a zbavený organických nečistôt. Ako alternatíva sa dá použiť aj himalájska soľ. Oba sa nemusia hneď po prvom použití meniť, ale môžete ich použiť viackrát pri vydymovaní.

Zapáľte uhlík a počkajte 15 až 20 sekúnd, kým uhlík prestane iskriť, dymiť a až potom na uhlík položte vami vybrané vykurovadlo alebo zmes. Keď začne správne dymiť, tak môže sa začať s čistením priestoru po prípade aj seba.

Na ezonatur.sk dostanete aj zväzok napríklad šalvie s rôznymi prímesami.

Tip pre Vás: Odporúčame aspoň dvakrát do mesiaca prečistiť priestor, v ktorom sa najviac pohybujte, pre Váš pokoj, harmóniu a pozitívnu energiu.