Doprava ZDARMA pri nákupe nad 100€

Kontakt   |   Navigácia k nám   |   0902 891 888   |  obchod@ezonatur.sk

Podporte telo tým správnym koktailom doplnkov

Objavte s nami silu ruských byliniek, kde z produktov SIBERIAN WELNESS pre Vás vyberáme DS Essential Vitamin D3 na posilnenie imunity, podporu kardiovaskulárneho systému a hlavne v tomto zimnom období netreba zabúdať na tento dôležitý vitamín a treba ho mať dostatok v našom tele, aby sme predišli tomu, aby naše telo napadli či už vírusy alebo baktérie a znížila sa nám imunita. Tento vynikajúci produkt je hypoalergénny zdroj vitamínu D3 v extra čistom MTC oleji-medium chain trigliceridy oil.

Ako na nás pôsobí nedostatok vitamínu D3 ?

Znížené množstvo vitamínu D má negatívny vplyv na kosti, zuby, imunitný systém a je spojené so vznikom autoimunitných ochorení.

Vzhľadom na to, že ovplyvňuje obranyschopnosť organizmu, pokiaľ sa nám nedostane dostatočného množstva vitamínu D, častejšie nás dobehnú infekcie a budeme menej odolní. Môžu vzniknúť stavy, ako napríklad svalové kŕče a svalová slabosť, únava a môžu sa objaviť aj depresie.

Ruka v ruke s vitamínom D3 kráča magnézium

Veľmi dobre sa tento produkt dopĺňa s produktom Magnézium so sibírskymi bylinami, ktorý má veľmi dobrú vstrebateľnosť a ide o vyvážený komplex pre podporu odolnosti organizmu voči psychickej záťaži a stresu. Horčík v prírodnej forme spolupôsobí s extraktmi hložiniek a šišiaka bajkalského.

V tele dospelého človeka sa nachádza približne 21-28 gramov horčíka. Polovica celkového množstva sa nachádza v mäkkých tkanivách (svaly, šľachy, cievy, nervy, koža, atď.), druhá polovica v kostiach.

Horčík sa vstrebáva najmä v poslednej tretine tenkého čreva, resp. na začiatku čreva hrubého. Na vstrebávaní horčíka sa podieľajú predovšetkým hormóny kalcitonín (štítna žľaza), parathormón (prištítne telieska) a vitamín D (slnečné žiarenie, strava). Kľúčovými orgánmi regulujúcimi hladinu horčíka v krvi sú obličky.

Doporučená denná dávka sa pre dospelého jedinca pohybuje na úrovni 280 – 360 mg.

Nezabúdajme ani na zinok

Veľmi dôležitá je aj podpora normálneho stavu kostí, vlasov, nechtov, kože, ale aj očí, kde nám pomôže produkt

Elemvitals zinok so sibírskymi bylinkami taktiež prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Najmä v tejto dobe sa musíme pred týmto oxidačným stresom chrániť.

Zinok je esenciálny stopový prvok, ktorý si telo nevie samo vytvoriť a je prítomný vo všetkých orgánoch nášho organizmu. Vyskytuje sa v početných enzýmových systémoch, kde pôsobí ako katalyzátor a regulátor.

Zinok pozitívne ovplyvňuje mnohé procesy v našom organizme ako sú tvorba DNA a delenie buniek, preto je veľmi dôležitý aj v tehotenstve. Ovplyvňuje aj reprodukčné funkcie a plodnosť, metabolizmus makroživín, bielkovín, mastných kyselín a sacharidov.

Udržujme organizmus v harmónii, dodávajme mu zdroj vitamínov a minerálov v tom správnom pomere a telo sa nám odvďačí. Takto môže telo bezchybne fungovať a v prípade akýchkoľvek nežiadúcich vplyvov z vonkajšieho prostredia sa vedelo s nimi vyrovnať a ostalo zdravé.