Doprava ZDARMA pri nákupe nad 100€

Kontakt   |   Navigácia k nám   |   0902 891 888   |  obchod@ezonatur.sk

Ako posilniť imunitu. Predstavujeme Top 10 ingrediencií.

Pripravili sme pre vás zoznam 10 najsilnejších bylinných ingrediencií, ktoré pomôžu podporiť imunitu. Pri výbere biologicky aktívnych prísad odporúčame venovať pozornosť ich prítomnosti v zložení!

Čo je imunita?

Imunita alebo ľudský imunitný systém je orgánový systém, ktorý chráni naše telo pred chorobami, infekciami, vírusmi, baktériami. To znamená, že je zameraná na odhalenie mimozemského agenta a jeho neutralizáciu (zničenie). 

Medzi orgány, ktoré tvoria ľudský imunitný systém, patria mandle a lymfatické uzliny, kostná dreň, slezina, týmus, črevá a dokonca aj slepé črevo. Produkujú alebo akumulujú hlavných obrancov tela – lymfocytové bunky.

Otázka „Ako zvýšiť imunitu“ bude vždy aktuálna. Ľudia majú tendenciu ochorieť a existuje veľa faktorov, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú imunitu dospelého človeka. Patrí medzi ne ekológia, život v meste, zlá výživa, stres, nekontrolované lieky, zlozvyky atď.

Rastliny, ktoré posilňujú imunitný systém

Pripravili sme pre vás zoznam 10 najsilnejších bylinných ingrediencií, ktoré pomôžu posilniť imunitu. 

Echinacea sa k nám dostala zo Severnej Ameriky, dávno pred objavením antibiotík sa používala v boji proti infekčným chorobám. Dnes sa listy, kvety a korene rastliny používajú na výrobu prípravkov z echinacey. Účinné na prevenciu aj liečbu prechladnutia. Echinacea na imunitu je účinná v tom, že aktivuje biochemické procesy v tele, spúšťa kaskádu imunologických reakcií, ktoré bránia rozvoju zápalových procesov. 

Suchý brezový list aleno extrakt z brezových list.Breza sa ľudovo nazýva „strom štyroch vecí“, pretože púčiky, mladé konáre s listami, kôra a miazga sa používajú na rôzne účely. Brezové listy sa používajú na liečbu, varenie, do kúpeľa (kúpanie s brezovou metlou je užitočné pri prechladnutí, kašli, reumatických bolestiach). Na liečbu bronchitídy, laryngitídy, tracheitídy, kašľa si môžete vziať odvar z brezových listov. Pri sínusitíde a výtoku z nosa je možné nazofarynx umyť chladeným vývarom. Brezový list ako zložka doplnkov stravy účinne podporuje imunitu a pomáha v boji proti infekciám.
Koreň zázvoru je široko používaný pri výrobe doplnkov stravy po celom svete. Pre tradičnú medicínu sú ázijské krajiny tradičným liekom, ktorý sa používa pri liečbe mnohých ochorení (ako napríklad harmanček, brezový list alebo tymian). Zázvor na imunitu je užitočný pre svoj bohatý obsah kyseliny askorbovej (vitamín C), vitamínov B a retinolu (vitamín A), zmierňuje zápaly, podporuje imunitu a udržuje silu. Čaj s citrónom a zázvorom je lahodný a zdravý nápoj pre tých, ktorí sa cítia zle, majú nedostatok energie a bojujú s prechladnutím. 

Cetraria (islandský mach) rastie výlučne v priaznivom ekologickom prostredí, nezakorenuje sa v plynovaných a znečistených oblastiach. Špeciálne vlastnosti cetraria sú spôsobené prítomnosťou kyseliny usnovej v nej, ktorá vykazuje vysokú antibakteriálnu aktivitu, má škodlivý účinok na patogénne baktérie, ale neovplyvňuje normálnu črevnú mikroflóru, ktorá je veľmi dôležitá pre prevenciu sekundárnej infekcie. Zahrnuté do doplnkov na posilnenie organizmu, zvýšenie imunity a vitality. Používa sa ako prostriedok na vykašliavanie a stimuláciu imunitného systému. 

Eukalyptus nájdeme vo väčšine antiseptík, odporúča sa pri zápale hrtana, stredného ucha, angíne, infekčnej nádche, bronchitíde a tracheitíde. Listy eukalyptu obsahujú esenciálny olej bohatý na cineol, ktorý má antimikrobiálne, analgetické, antiseptické a expektoračné vlastnosti. 

 Cordyceps je parazitická huba, ktorá rastie na niektorých druhoch hmyzu. Človek na druhej strane huby zbiera, suší a používa na lekárske účely – napríklad v Číne sa nimi liečia dlhé stáročia. Cordyceps obsahuje rôzne fytochemikálie, ako sú polysacharidy, terpény a flavonoidy, o ktorých štúdie ukazujú, že môžu podporovať zdravie imunitného systému. 

Sladké drievkoPravdepodobne neexistuje jediný človek, ktorý by sa aspoň raz neliečil sladkým drievkom. Pomáha odstraňovať hlien, stimuluje imunitný systém a pôsobí protizápalovo. Je účinný pri bronchitíde, zápale pľúc, astme a iných ochoreniach horných dýchacích ciest.

Podbeľ má vo svojom zložení veľké množstvo hlienu, ktorý obaľuje hrdlo a zmierňuje podráždenie. V doplnkoch stravy má na starosti protizápalové, dezinfekčné, expektoračné účinky, aktivuje imunitný systém, lieči chrípku a odstraňuje prechladnutie.

Kôra vŕby je cenená pre prítomnosť tanínov a rôznych užitočných organických látok. Napríklad glykozid kyseliny salicylovej (salicín), ktorý pomáha bojovať proti bolestiam hlavy a migréne, dokáže zmierniť horúčku. Pektíny, vitamín C a flavonoidy sú zodpovedné za zlepšenie pohody a aktiváciu ochranných bariér.

Propolis je jedným z hlavných obrancov našej imunity. Pomáha aktivovať imunitu organizmu, zvyšovať odolnosť voči infekčným chorobám. Užívanie doplnkov propolisu pomáha podporovať organizmus mimo sezóny a počas chrípkových epidémií.

Prípravky na imunitu

Každá z opísaných rastlín sa aktívne používa pri výrobe doplnkov stravy. Komponenty sa vyberajú tak, aby sa navzájom posilňovali a príjem bol čo najefektívnejší.

Super shield Active| Ezonatur – Váš svet zdraviahttps://ezonatur.sk/imunita/super-shield-active-80-kapsul-pre-imunitu/

Rudvitol, 60 kapsúl | Ezonatur – Váš svet zdraviahttps://ezonatur.sk/imunita/rudvitol-60-kapsul/

Optimal K2+D3, 120 kapsúl | Ezonatur – Váš svet zdraviahttps://ezonatur.sk/vitaminy-a-mineraly/optimal-k2d3-120-kapsul/

https://ezonatur.sk/artlife/granday-chaga-proactive-koncentrat-caga-sada-3-druhov/

https://ezonatur.sk/vyzivove-doplnky/chaga-cellular-extrakt-z-buniek-cagy-s-jedlou-a-lubovnikom-bodkovanym-450ml/