Vydymovanie

Vydymovanie ako liečivé umenie

Od pradávna je vydymovanie spojené s ľudskými životmi. Či už sa jedná o boj s celosvetovými epidémiami, alebo nájdenie správnej cesty pre svoje vnútro. Liečivé bylinky svoju silu dokážu preniesť aj do dymu. Dym pomalým stúpaním a opustením daného priestoru odnáša so sebou choroby, bolesť, utrpenie a strach. V spojení s modlitbami a meditáciou sa postupne stráca. V krátkom čase sa však vráti v podobe novej energie, ktorá priestoru a telu dodá potrebnú pozitívnu silu.

Ako a kedy vydymovať?

Prípravky na vydymovanie sa pripravujú zo vzácnych druhov dreva, živíc stromov, alebo liečivých rastlín. Podľa druhu kadidelnice musíme s nimi následne pracovať, aby priniesli ten správny osoh. Zápalný uhlík pevne uchopte do pinzety a pomocou plameňa sviečky ho zapáľte. Následne vložte do vydymovacej misky, alebo kadidelnice a následne naň nasypte vydymovadlo. Aj pri meditácii, alebo vydymovaní domu nesmieme však zabúdať na bezpečnosť a v žiadnom prípade nemôžeme nechať kadidelnicu bez dozoru, keďže sa jedná o proces tlenia.

Vydymovanie dokáže so sebou odniesť vnútornú bolesť a strach. Dokážeme ním však aj priamo pomôcť pri zdravotných problémoch, alebo akútnych prípadoch, ako je chrípka, horúčka a podobné ťažkosti tela. Sila uvoľnených látok horením prečistí obydlie, telo a dodá potrebnú rovnováhu.

Filtre
Done