Doprava ZDARMA pri nákupe nad 100€

Kontakt   |   Navigácia k nám   |   0902 891 888   |  obchod@ezonatur.sk

Prečo telo potrebuje rybí olej?

Na začiatku 80. rokov dánski lekári rozvírili svetovú vedeckú komunitu zaujímavým posolstvom: medzi grónskymi Eskimákmi sú prípady srdcových chorôb a artritídy extrémne zriedkavé a pravdepodobným dôvodom je veľké množstvo morských tukov v strave. Ďalšie štúdie ukázali, že omega-3 polynenasýtené mastné kyseliny (PUFA) sú potrebné na udržanie zdravia všetkých telesných systémov, ale nie sú syntetizované ľudským telom a jediný spôsob, ako ich získať, je s jedlom. Hlavnými zdrojmi omega-3 sú ryby a morské plody.


Vzhľadom na geografickú polohu je takmer celá populácia  mnohých  krajín nedostatočná v esenciálnych mastných kyselinách. Rybí olej ako taký:

-rýchlo sa zhoršuje jeho kvalita a v zatuchnutej forme spôsobuje značné poškodenie tela

–  má veľmi špecifickú chuť a vôňu

– nie všetok rybí olej je rovnako užitočný – veľa závisí od druhu rýb, od obsahu PUFA v ňom, od miesta jeho extrakcie a samozrejme od spôsobu spracovania.

Pozor na kvalitu!

 Preto majú kvalitné moderné prípravky obsahujúce polynenasýtené mastné kyseliny komplexné zloženie a výrobnú technológiu.

Mastná kyselina sa považuje za polynenasýtenú, ak existuje niekoľko dvojitých väzieb medzi atómami uhlíka v jej molekule. kyselina alfa-linolénová (ALA), kyselina eikosapentaénová (EPA) a kyselina dokozahexaénová (DHA). Hlavný problém: užívanie „omega-3“ a „omega-6“ je pre telo optimálne v pomere 1: 4, ale u väčšiny ľudí je tento pomer 1: 20, čo vedie k nízkej účinnosti absorpcie omega-3.

  • PUFA (polynenasýtené mastné kyseliny) sú pre telo nevyhnutné pre normálne fungovanie buniek, zvyšujú odolnosť voči škodlivým účinkom, pretože sa aktívne podieľajú na budovaní membrán všetkých ľudských tkanív a systémov.
  • PUFA hrajú dôležitú úlohu pri syntéze biologicky aktívnych látok – prostaglandínov, leukotriénov, tromboxánov. Tieto látky regulujú všetky telesné funkcie, vrátane krvného tlaku, zrážania krvi, zápalových reakcií, telesnej teploty atď. PUFA majú pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém a znižujú riziko vzniku chorôb. Omega-3 kyseliny pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a triglyceridov, spomaľujú tvorbu plakov v tepnách, zlepšujú tekutosť krvi a znižujú jej viskozitu.
  • Omega-3 kyseliny prispievajú k normalizácii fungovania centrálneho nervového systému, kontrolujú prácu imunitného a reprodukčného systému, zlepšujú štruktúru nechtov a vlasov, urýchľujú hojenie rán, jaziev, poškodenia kože a slizníc.

Zdravotné výhody Omega-3 a jeho užívanie by sa určite nemalo v žiadnom prípade podceňovať, či sa už týka o dospelého človeka, ale aj detí.


  • Pre srdce. PUFA znižujú hladinu cholesterolu v krvi a zabraňujú rozvoju aterosklerózy.
  • Pre mozog. PUFA majú pozitívny vplyv na činnosť mozgu, zlepšujú duševnú aktivitu.
  • So zápalom. PUFA znižujú príznaky zápalu, ako je edém, hyperémia, a tiež eliminujú bolesť.
  • Pre kĺby. Prispieť k prevencii takých ochorení pohybového aparátu, ako sú reumatoidné ochorenia, radikulitída a ostechondróza.
  • Pre imunitu. Pravidelné užívanie PUFA pomáha zlepšovať stráviteľnosť a zvyšovať aktivitu iných vitamínov: vitamínov A, E, B atď.

U nás kúpite tú najvyššiu kvalitu rybieho oleja. Rybí olej máme ho v 100 ml alebo v 300 ml fľaškách

https://ezonatur.sk/vyzivove-doplnky/zinzino-balanceoil-100ml/

https://ezonatur.sk/vyzivove-doplnky/zinzino-balance-oil-300ml/

Kto má problém ho užívať samotný, vieme ponúknuť aj rozpustný vo vode:

https://ezonatur.sk/vyzivove-doplnky/zinzino-balanceoil-aquax-300ml/

Taktiež máme v ponuke inovatívnu zmes rybieho oleja Balance oil premium

https://ezonatur.sk/vyzivove-doplnky/zinzino-balanceoil-premium-300-ml/

Pre vegánov

https://ezonatur.sk/vyzivove-doplnky/zinzino-balanceoil-vegan-300-ml/

Pre vaše detičky okrem rybích olejov značky ZINZINO máme v ponuke aj rybí olej v značke ARTLIFE, ktorý sa môže užívať od 3 rokov veku dieťatka

https://ezonatur.sk/pre-deti/multimegin-120-ks-pre-deti-od-3-rokov/