Doprava ZDARMA pri nákupe nad 100€

Kontakt   |   Navigácia k nám   |   0902 891 888   |  obchod@ezonatur.sk

Turmalín je kameň ochrany a harmónie

Turmalín v mnohých ohľadoch jedinečný kameň, nemá nikdy nepriaznivý účinok, pôsobí v prospech svojho majiteľa a prináša mu radosť, pohlcuje negatívne vibrácie, odstraňuje stres, zlosť, strach, je ochranným šamanským kameňom.

Prepája, čistí a harmonizuje čakry, odstraňuje bloky z aury, udržuje v rovnováhe mužskú a ženskú energiu. Napomáha pochopenie seba samého i druhých, zvyšuje sebadôveru, nezávislosť . Prečisťuje a transformuje príliš ťažkú ​​energiu do podoby ľahkých vibrácií. Uzemňuje duchovnú energiu, čistí a vyrovnáva všetky čakry a vytvára ochranný štít okolo tela.

Ako pomáha v citovej rovine?

Pomáha prekonávať negatívne pocity a zatrpknutosť, ktorú niekedy nosíme v srdci. Lieči vnútorné zlobu, posilňuje lásku a dodáva odvahu k jej novému hľadaniu. Je užitočný pri citových sklamaniach. Navodzuje pocit bezpečia a istoty, pretože odstraňuje vnútorné napätie.

A čo duchovná rovina?

 Rozširuje vedomie a otvára spojnice smerujúce ku kolektívnej múdrosti a poznania jednoty. Povzbudzuje k tichému rozjímaniu a zužitkovaniu životných skúseností vedúcich k duchovnému rastu a vnútornej stabilite. Zavedie vás hlbšie do vlastného vnútra, zvýši vám sebadôveru a potlačí strach. Zaháňa myšlienky navodzujúce pocit obete a priťahuje ku svojmu nositeľovi inšpiráciu, porozumenie, toleranciu a prosperitu.

Turmalín má aj liečebné využitie

Stabilizuje auru, ruší a pretvára negatívne energie. Jeho očistná sila pôsobí mocne na telesnej aj citovej úrovni. Položený na srdci, dokáže liečiť citovú nevyrovnanosť brániacu prijímať lásku. Lieči oči, žalúdok, pokožku a maternicu. Čistí lymfatický systém. Posilňuje a regeneruje všetky orgány tvorené niekoľkými  vrstvami tkaniva.

A ako turmalín čistíme? 

Pod prúdom vody ho stačí chvíľku podržať, aby sa vyčistil a dobijeme ho a slnku ľubovoľne dlho (až na výnimky)

Astrologické znamenie, pre ktoré je tento kameň prednostne určený je Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár.

Väčšina ľudí pozná turmalín v čiernej farbe, ale nájdeme ho aj vo farbách ako hnedá, zelená, ružová, červená, žltá, modrá, melónový odtieň, modrozelená.

Upozornenie: je citlivý na vysoké teploty a priame slnečné svetlo.