Doprava ZDARMA pri nákupe nad 100€

Kontakt   |   Navigácia k nám   |   0902 891 888   |  obchod@ezonatur.sk

Guatemalská bábika, to je život bez strachu

Ani si možno neuvedomujete silu každodenného strachu, ktorý riadi naše životy, ale práve strach je tým podstatným bodom, ktorý určuje naše rozhodnutia a pomáha voliť cestu. Guatemalská bábika je práve to, čo dokáže zmeniť silu strachu každého z nás.

Pôvod bábik siaha do čias pred príchodom Španielov do Ameriky, keď ľudia ešte bežne verili na duchov a sily prírody. Tradičnými rituálmi sa bábika splnomocnila a dostala magickú moc – plnila priania, zbavovala strachov, chránila proti zlu.

Ide o ručne vyrábanú bábiku z kúskov bavlneného textilu a papiera, v pestrých guatemalských farbách. Keďže sa jedná o skutočne ručnú výrobu, každá bábika je iná a jedinečná.

To je práve aj jej zmyslom. Každý z nás je jedinečný a pre tento svet špecifický.

Má Vaše dieťa problém so spánkom a často sa budí?

Tradične si deti v Guatemale berú tieto magické bábiky pred spaním a odovzdajú im všetok svoj strach. Potom si dávajú bábiku pred spaním pod vankúš alebo držia pri zaspávaní v ruke. Bábika sa bojí za ne. Ak sa po čase stratí, hovorí sa, že odišla preč aj so strachom.

Práve Guatemalská bábika JE tou správnou kamarátkou, ktorú je vhodné pred spaním zobrať do ruky, podeliť sa s ňou o svoje tajné priania a dať si ju pod vankúš. Sila tejto ručne robenej bábiky dokáže vtiahnuť všetky nočné mory k sebe a tak zabezpečiť dieťaťu pokojný spánok. Rovnako to platí aj pre nás, dospelých.

Je až neuveriteľné, ako práve vypovedanie tajných prianí malej bábike dokáže zmeniť naše dni. Pritiahnuť množstvo pozitívneho do nášho života a dodať nám energiu na plnenie možno nepredstaviteľných cieľov.
Nedovoľme strachu, aby mohol rozhodovať za nás. Doprajme si slobodu a voľnosť vo vlastných rozhodnutiach, bez nadvlády strachu a tmavých tieňov, ktoré môžu meniť naše životy.

A čo, keď sme už dospelí?

Magické bábiky používajú samozrejme aj dospelí ako talizman, ktorý sa dá nosiť v peňaženke, vrecku, alebo sa dá zavesiť na zrkadlo v aute. V našej ponuke nájdete guatemalskú bábiku malú, ale ja veľkú, koho aká pritiahne a tiež aj guatemalskú bábiku s magnetom, ktorá sa môže na vás pozerať z dverí chladničky. V ponuke mávame aj tzv, svadobné bábiky pár, nevesta so ženíchom a ide o milý darček či talizman pre šťastný život novomanželov.