Doprava ZDARMA pri nákupe nad 100€

Kontakt   |   Navigácia k nám   |   0902 891 888   |  obchod@ezonatur.sk

oleje doTERRA

Esenciálne oleje značky doTERRA sú100 % prírodné. Ide o najtestovanejšie oleje, a preto sú aj najdôveryhodnejšie na trhu esenciálnych olejov. Uplatňuje sa tu najvyšší štandard testovania, ktorý pozostáva z viacerých testov ako organoleptické testy, test kontaminácie, test stability, … .

Jeho udržanie je zárukou, že oleje s označením CPTG, čo je certifikovaná čistá testovaná trieda, patria medzi najkvalitnejšie. V tomto si doTERRA oleje držia svoje prvenstvo.

Ide o aromatické prchavé látky uložené v silicových váčkoch rastlín. Získavajú sa z rôznych častí rastlín ako plody, kvety, listy a vetvičky, z kôry či koreňa.

Na kvalite esenciálnych olejov veľmi záleží. Preto si dáva doTERRA záležať na tom, odkiaľ oleje pochádzajú. Dôležitý pri spracovaní je čas zberu, teplota a tlak.

Využívajú sa 3 metódy spracovania esenciálnych olejov:

– destilácia vodnou parou, spracovávajú sa ním byliny a stromy

– lisovanie za studena, ktorým sa spracovávajú citrusy

– enfleurage-enfluoráž, s ktorým sa spracovávajú jemné kvety ako jasmín a neroli, lebo sa oleje pri týchto jemných kvietkoch uvoľňujú veľmi pomaly.

Napríklad na výrobu 5 ml ružového oleja je potrebných 240 000 lupienkov.

Esenciálne oleje sú pre rastlinu veľmi dôležité, lebo ju chránia pred škodlivými vplyvmi okolia. Sú 50 – 70-krát účinnejšie ako samotné rastliny. Pozitívne vplývajú aj na ľudské telo. Majú schopnosť preniknúť do bunky cez jej bunkovú membránu. Od zdravia buniek závisí zdravie celého organizmu človeka.

Hrozbami pre bunku okrem iného sú aj baktérie, vírusy a toxíny.

Esenciálne oleje majú schopnosť preniknúť do vnútra bunky a pozitívne vplývať na jej ochranu a správne fungovanie. Môžu byť dobrými pomocníkmi pri budovaní imunity.

Majú upokojujúce aj povzbudzujúce účinky na organizmus. Pozitívne ovplyvňujú činnosť telesných systémov. Poskytujú nám ochranu pred patogénmi a škodlivými vplyvmi prostredia.

Esenciálne oleje môžeme využiť rôznymi spôsobmi:

Aromaticky – na vonkajšie použitie

Esenciálne oleje môžeme inhalovať priamo z fľašky, z dlaní alebo môžeme kvapnúť zopár kvapiek do difúzera. Vôňa sa dostane do limbického systému v mozgu prostredníctvom čuchového nervu, kde je centrum dlhodobej, krátkodobej pamäti a tiež našej emocionality. Tento vnem rozhoduje o tom, či je nám bez akejkoľvek racionálnej myšlienky olej príjemný alebo nepríjemný.

Vdychovaním krásnych vôní zlepšujeme náladu, uvoľniť stres a napätie.

Vnútorne

Niektoré oleje sú vhodné aj na vnútorné použitie napríklad pri zažívacích ťažkostiach ako je fenikel, tymián, oregano, majoránka, klinček, škorica, …. . Na očistu organizmu, či zlepšenie nálady tiež môžeme použiť citrusy ako lemon, limetka, grapefruit, mandarinka, pomaranč, … . Dovoľme olejom ochutiť naše jedlá alebo nápoje.

Topicky – masážne

Masáž tela, kde votrením do pokožky na postihnuté miesto vstupujú účinné látky esenciálnych olejov do krvného obehu už do pár minút. Rýchly nástup účinku zabezpečuje okamžitý komfort, úľavu či podporu imunity.

Esenciálnymi olejmi môžeme ošetriť tiež boľavé svaly, popáleniny, modriny, rany či škrabance. Môžu nám pomôcť aj pri úprave váhy a pozitívne ovplyvniť apetít.

Starostlivosť o čistotu v domácnosti.

Esenciálne oleje môžeme použiť aj ako prírodné čistiace prostriedky v domácnosti alebo si pomocou nich vytvoriť vlastnú kozmetiku bez nežiadúcich chemických látok.

Zásady bezpečného používania esenciálnych olejov:

– nekvapkáme oleje priamo do očí, nosa a uší a na citlivé sliznice,

– vnútorne užívame oleje v kapsuliach,

– pri aplikácií na citlivú pokožku riedime podkladovým olejom napríklad frakcionovaným kokosovým olejom alebo iným olejom.

Deťom riedime oleje takto:

do 2 rokov

kvapneme do 1 polievkovej lyžice frakcionovaného kokosového oleja FCO 1 kv esenciálneho oleja

od 2 do 6 rokov

kvapneme do 1 čajovej lyžičky frakcionovaného kokosového oleja 1 kv esenciálneho oleja