Selenit

2.50 

Selenit je kameň, ktorý vnáša jas do situácie, otvára spojenie s vyšším vedomím a duchovným sprievodcom.

Kategórie: ,

Popis

SELENIT

Pohľad na Selenit vzbudzuje v človeku mier a pokoj, preto je vhodný pre meditáciu a prácu s duchovnom. Najrýdzejší priesvitný biely Selenit je vraj obdarený nadpozemskými vlastnosťami.
Vyznačuje sa veľmi jemnými vibráciami. Do mysle vnáša jas, otvára korunnú a vyššiu korunnú čakru. Je kľudný kameň udržujúci hlboký kľud a mier. Výborne sa hodí na meditáciu alebo duchovnú prácu. Dá sa použiť na vytvorenie ochrannej mriežky okolo domu a súčasne ho môžeme použiť na nastolenie pokoja v priestore, kam nemajú zasahovať vonkajšie vplyvy. Môžeme ho položiť do všetkých kútov v dome. Veľký kus selenitu položený v dome vytvorí kľudnú a mierumilovnú atmosféru.
Kameň v sebe nesie odtlačok všetkého, čo sa kedy na svete udialo. Výborne čistí lymfatický systém. Narovnáva chrbticu a zvyšuje jej ohybnosť. Chráni pred epileptickými záchvatmi. Neutralizuje pôsobenie ortuti v zubnom amalgáme a vyrovnáva pôsobenie „voľných radikálov“. Jedná sa o vynikajúci kryštál pre kojenie a výživu dieťaťa. Najvýznamnejšie liečivé schopnosti prejavuje na energetickej úrovni.

Je to anjelský kameň, umožňuje prístup k anjelskému vedomiu. Výborne sa hodí na meditáciu a duchovnú prácu.  Nežný, anjelsky čistý selenit prináša porozumenie dejom, ktoré sa odohrávajú v podvedomí, rozptyľuje a stabilizuje nevyspytateľné city.

Kladieme na parapet, nočný stolík, pracovný stôl.