ARTEMIZIN-M, 90 ks antiparazitný program

39.00 

ARTEMIZIN M, 90ks – kombinácia rastlinných extraktov so silným antiparazitickým účinkom. 

 

Popis

Artemizin-M ( antiparazitikum)

Parazitárne infekcie sú v ľudskom tele úplne bežné. S niektorými parazitmi dokážeme dlho pokojne spolunažívať a niektorí spôsobujú patologické zmeny, ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie. Medzi tieto zmeny patrí senzibilizácia tela na antigény parazita s rozvojom alergických reakcií, toxické poškodenie tela odpadovými látkami z helmintov, mechanické poškodenie orgánov a tkanív v prostredí parazita.

Kombinovaný mechanizmus účinku lieku na rôzne druhy parazitov poskytuje širokú škálu jeho použitia. Kombinácia antihelmintického účinku s protizápalovými, spazmolytickými, antiseptickými, antivírusovými účinkami a evakuačnými schopnosťami významne zvyšuje účinnosť lieku. To vám umožní zbaviť sa parazitov a normalizovať tráviaci trakt.

Technologické vlastnosti výroby prípravku umožňujú cielené dodávanie biologicky aktívnych látok a ich bezpečnosť počas prepravy na miesto pôsobenia. Predĺžené uvoľňovanie prispieva k úplnejšiemu a rovnomernejšiemu naplneniu čreva účinnými látkami. A použitie vysoko koncentrovaných a mikroenkapsulovaných výťažkov z liečivých rastlín s vysokým obsahom prírodných éterických olejov zaisťuje účinnosť lieku.

“Artemizin-M” zvýšil bezpečnosť, pretože Výťažky CO2, éterické oleje a rastlinné suroviny v jej zložení sú 100% prírodné zložky. Nedráždi gastrointestinálnu sliznicu a má protizápalový účinok.

„Artemizin-M“ má spazmolytický účinok, uvoľňuje hladké svalstvo čriev a žlčových ciest a zmierňuje tiež kŕče žlčníka, žalúdka, hrubého a tenkého čreva. Zložky prípravku prispievajú k obnoveniu normálnej črevnej mikroflóry, ako aj k normalizácii peristaltiky a eliminácii fermentačných a hnilobných procesov v čreve. „Artemisin-M“  má vypudzovací účinok (včasné čistenie čriev od mŕtvych a oslabených parazitov a ich toxínov).

Komplexné výhody 

  • Cielené dávkovanie a poťah odolný voči kyselinám: poťah udržuje celistvosť tablety v kyslom prostredí žalúdka a zabraňuje dráždivému účinku účinných látok na žalúdočnú sliznicu.
  • Mikroenkapsulácia prvkov rozpustných v tukoch: najmenšie častice mikroemulzie extraktov CO2 a éterických olejov sú veľmi malé, takže sú schopné vyplniť celý črevný priestor a ľahko preniknúť cez kutikulu parazitov alebo cez škrupinu helmintových vajíčok.
  • Má antiparazitickú aktivitu bez toho, aby spôsoboval narušenie rovnováhy mikroflóry.
  • Vysoká bezpečnosť a nedostatok vedľajších účinkov – prírodné zložky nespôsobujú silnú toxickú reakciu na telo a prispievajú k šetrnej eliminácii parazitov.

Doporučujeme užívať pri:

  • Liečbe helmintických invázií guľatými a plochými červami, ako aj protozoálnych infekcií ( infekcie spôsobené parazitickými prvokmi. Prvoky spôsobujú vážne choroby u ľudí, domácich a zveri. Je známe, že asi 50 druhov prvokov spôsobuje choroby u ľudí. Prvok parazitujú v rôznych orgánoch a tkanivách: v krvi, črevách, centrálnom nervovom systéme, pečeni, pľúcach atď. Patogény sa prenášajú na človeka potravou, vektormi článkonožcov a sexuálne)
  • Prevencii invázií helmintov a prvokov;
  • Ako pomocné činidlo pri komplexnej liečbe gastritídy, biliárnej dyskinézy, na prevenciu exacerbácií žalúdočných vredov a dvanástnikových vredov, cholecystitídy, pankreatitídy, hepatitídy, dysfunkcií gastrointestinálneho traktu.
  • Podpora tráviaceho systému

Princíp komplexu, aktívne zložky: 

Kvety vratiča obyčajného – fytoncídne vlastnosti sú spôsobené prítomnosťou éterického oleja, ktorý obsahuje gáfor, ako aj flavonoidy, alkaloidy, horkú látku tanacetín a ďalšie látky. Má výrazný choleretický účinok, rovnako ako protizápalové, analgetické, protikŕčové, antimikrobiálne a antihelmintické vlastnosti. Zlepšuje trávenie a chuť do jedla. Pôsobí na pyogénne a črevné mikroorganizmy týfusu. Na zvýšenie pôsobenia kvetov vratiča je vhodné ich kombinovať s kvetmi klinčeka.

Výťažok z klinčeka CO2 pôsobí na larválne štádium hlíst a ich vajíčok, má fungicídny a antiseptický účinok a pomáha normalizovať črevnú mikroflóru. Triesloviny obsiahnuté v klinčekoch zmierňujú príznaky bolesti a zápalu spôsobené parazitmi a ich toxickými odpadovými látkami. Esenciálne oleje z nechtíka, stimulujúce nervové plexusy (Meissnerov), zvyšujú črevnú pohyblivosť a odstraňujú parazity z tela. Jeho hlien vďaka svojej obaľovacej schopnosti priaznivo ovplyvňuje sliznicu gastrointestinálneho traktu, zlepšuje trávenie a obmedzuje kvasenie a hnilobu v črevách.

Extrakt kmínu CO2 redukuje prejavy plynatosti počas fermentačných procesov v čreve, zlepšuje trávenie, má spazmolytický, antihelmintický, protizápalový, antiseptický účinok, pôsobí upokojujúco na gastrointestinálny trakt. Popísaný ako vynikajúci „čistič“ pre telo.

Bylina zemežlč sa používa na vyhnanie škrkaviek a škrkaviek ako prostriedok na stimuláciu vylučovania a peristaltiky tráviacich orgánov. Gentianín, ktorý je súčasťou alkaloidu, má antihelmintické vlastnosti.

Extrakt z kuriatka jedlého má škodlivý účinok na všetky hlísty, ktoré sa v ľudskom tele nachádzajú. Extrakt z lišajníka navyše ničí ich vajíčka. Žiadna rastlina nemá také „schopnosti“. Všetko vďaka látke obsiahnutej v zložení – chinomannóze. Chinomanóza je úplne prírodná látka, ktorá nespôsobuje vedľajšie účinky. Mechanizmus jeho pôsobenia sa zásadne líši od syntetických antihelmintických liekov: neotrávi parazita, preniká do sliznice jeho krytu a spôsobí upchatie nervových centier a tiež čiastočne rozpustí škrupiny vajíčok červov, čím zničil početné spojky. A zároveň nedochádza k žiadnemu škodlivému účinku na životne dôležité orgány človeka.

Látky obsiahnuté v struku cesnaku majú antimikrobiálne, protiplesňové a antihelmintické účinky. Potlačujú rast a reprodukciu prvokov, zvyšujú sekrečné a motorické funkcie gastrointestinálneho traktu a stimulujú vylučovanie žlče. Cesnakové prípravky sa používajú na potlačenie procesov hniloby a kvasenia v črevách, ako aj na choroby pečene.

Flavonoidy z extraktu z grapefruitových jadierok majú antiparazitický účinok. V dôsledku účinku na bunkové membrány parazitov, bráni ich reprodukcii v zažívacích orgánoch. Organické kyseliny spolu s éterickým olejom a horkosťou (narigín) bránia rozvoju hnilobných procesov v hrubom čreve a prispievajú k eliminácii parazitov z tela.

Účinné látky z listov vlašských orechov spôsobujú nezvratné narušenie využitia glukózy, vyčerpávajú zásoby glykogénu v tkanivách parazitov, čo prispieva k potlačeniu ich množenia v tele. Orech je tiež smrteľný pre patogény stafylokokových a streptokokových infekcií.

Bylina tymiánu, list mäty piepornej a extrakt z ľubovníka bodkovaného majú pozitívny vplyv na zvýšenie sekrécie tráviacich žliaz, zvýšenie sekrécie žlče, majú spazmolytický účinok, znižujú tonus hladkého svalstva čriev, žlčových ciest, pôsobia antimikrobiálne, sťahujúce a protizápalové účinky.

Extrakt z listov artičokov obsahuje cynarín, ktorý má choleretické, antihepatotoxické a diuretické vlastnosti. Extrakt z artičokov je vhodný na nevoľnosť, pocit ťažkosti, plynatosť a bolesť spôsobenú dysfunkciou pečene, zabraňuje zhrubnutiu žlče a tvorbe kameňov v žlčníku, čo zase bráni rozvoju cholecystitídy.

List Senna obsahuje antraglykozidy, ktoré majú laxatívny účinok. Prípravky na báze Senna pôsobia mierne a zlepšujú črevnú pohyblivosť. Prispieva k včasnému odstráneniu mŕtvych jedincov parazitov a ich spojok.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí užívajú 2 tablety 3x denne s jedlom. Trvanie prijatia je 15 dní. Kapsulu prehltnite a zapite dostatočným množstvom tekutiny. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

V čistiacich programoch musia byť použité sorbenty!  Sorbiogel alebo Sorbiotik . Používajú sa na vyplavovanie toxínov počas procesu čistenia. Parazity zomierajú a začínajú sa rozkladať, aby nedochádzalo k intoxikácii (otrava toxínmi). Sorbenty čistia organizmus!

Antiparazitický komplex na prevenciu vývoja a súčasnú liečbu helmintických invázií a protozoálnych infekcií, ako aj mnohých ďalších chorôb spôsobených parazitickými infekciami.

Zloženie “Artemizin-M” zahŕňa rastlinné zložky s antihelmintickými vlastnosťami (pôsobí proti črevným parazitom, presnejšie pri liečbe helmintóz – nákaze ľudského tela červami). Komplex má kombinovaný účinok na parazity, hlavne paralyzujúci. Zložky komplexu pôsobia na zrelé aj stredné štádiá viac ako stovky druhov helmintov, parazitov a prvokokov. Komplex “Artemizin-M” je účinný pri enterobiáze, askariáze, trichinóze, opisthorchiáze, ankylostomiáze, cystóze, hymenolipedóze a giardiáze. Viac informácií si prečítate v popise.
V čistiacich programoch musia byť použité sorbenty ako napr. Sorbiogel alebo FitosorbovitPoužívajú sa na vyplavovanie toxínov počas procesu čistenia. Parazity zomierajú a začínajú sa rozkladať, aby nedochádzalo k intoxikácii (otrava toxínmi). Sorbenty čistia organizmus!
Výrobca: Artlife

V balení ks: 90 tab.

Hmotnosť balenia, g: 65

Obsah aktívnych látok 6  tabliet Odporúčaná denná dávka (%)
Výťažok z kvetov vratiča obyčajného (Tanacetum vulgare) 600 mg Nie je stanovená
Výťažok zo zemežlče menšej (Centaurium erythraea) 360 mg Nie je stanovená
Zmes výťažkov: [klinčekovec voňavý (Syzygium aromaticum), rasca lúčna (Carum carvi), éterický olej z cesnaku kuchynského (Allium sativum) 360 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov vlašských orechov (Juglans regia) 360 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov dúšky tymiánovej (Thymus vulgaris) 300 mg Nie je stanovená
Výťažok z kuriatka jedlého (Cantharellus cibarius) 300 mg Nie je stanovená
Výťažok z grapefruitových jadierok (Citrus paradisi) 300 mg Nie je stanovená
Sennový list (Sennae folium) 180 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov artičoky záhradnej (Cynara scolymus) 180 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov mäty piepornej (Mentha piperita) 180 mg Nie je stanovená
Výťažok z ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum) 60 mg Nie je stanovená

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

Výrobca: Artlife

Ďalšie informácie

Značka

ARTEMIZIN-M

ARTEMIZIN-M, 90 ks antiparazitný program

Pridať do košíka