Antiparazitná kúra – ARTEMIZIN-M, 90 ks, SORBIOTIK 250g

64.00 

ARTEMIZIN M, 90ks – kombinácia rastlinných extraktov so silným antiparazitickým účinkom. 

 

Popis

Artemizin-M ( antiparazitikum)

Parazitárne infekcie sú v ľudskom tele úplne bežné. S niektorými parazitmi dokážeme dlho pokojne spolunažívať a niektorí spôsobujú patologické zmeny, ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie. Medzi tieto zmeny patrí senzibilizácia tela na antigény parazita s rozvojom alergických reakcií, toxické poškodenie tela odpadovými látkami z helmintov, mechanické poškodenie orgánov a tkanív v prostredí parazita.

Kombinovaný mechanizmus účinku lieku na rôzne druhy parazitov poskytuje širokú škálu jeho použitia. Kombinácia antihelmintického účinku s protizápalovými, spazmolytickými, antiseptickými, antivírusovými účinkami a evakuačnými schopnosťami významne zvyšuje účinnosť lieku. To vám umožní zbaviť sa parazitov a normalizovať tráviaci trakt.

Technologické vlastnosti výroby prípravku umožňujú cielené dodávanie biologicky aktívnych látok a ich bezpečnosť počas prepravy na miesto pôsobenia. Predĺžené uvoľňovanie prispieva k úplnejšiemu a rovnomernejšiemu naplneniu čreva účinnými látkami. A použitie vysoko koncentrovaných a mikroenkapsulovaných výťažkov z liečivých rastlín s vysokým obsahom prírodných éterických olejov zaisťuje účinnosť lieku.

“Artemizin-M” zvýšil bezpečnosť, pretože Výťažky CO2, éterické oleje a rastlinné suroviny v jej zložení sú 100% prírodné zložky. Nedráždi gastrointestinálnu sliznicu a má protizápalový účinok.

„Artemizin-M“ má spazmolytický účinok, uvoľňuje hladké svalstvo čriev a žlčových ciest a zmierňuje tiež kŕče žlčníka, žalúdka, hrubého a tenkého čreva. Zložky prípravku prispievajú k obnoveniu normálnej črevnej mikroflóry, ako aj k normalizácii peristaltiky a eliminácii fermentačných a hnilobných procesov v čreve. „Artemisin-M“  má vypudzovací účinok (včasné čistenie čriev od mŕtvych a oslabených parazitov a ich toxínov).

Komplexné výhody 

 • Cielené dávkovanie a poťah odolný voči kyselinám: poťah udržuje celistvosť tablety v kyslom prostredí žalúdka a zabraňuje dráždivému účinku účinných látok na žalúdočnú sliznicu.
 • Mikroenkapsulácia prvkov rozpustných v tukoch: najmenšie častice mikroemulzie extraktov CO2 a éterických olejov sú veľmi malé, takže sú schopné vyplniť celý črevný priestor a ľahko preniknúť cez kutikulu parazitov alebo cez škrupinu helmintových vajíčok.
 • Má antiparazitickú aktivitu bez toho, aby spôsoboval narušenie rovnováhy mikroflóry.
 • Vysoká bezpečnosť a nedostatok vedľajších účinkov – prírodné zložky nespôsobujú silnú toxickú reakciu na telo a prispievajú k šetrnej eliminácii parazitov.

Doporučujeme užívať pri:

 • Liečbe helmintických invázií guľatými a plochými červami, ako aj protozoálnych infekcií ( infekcie spôsobené parazitickými prvokmi. Prvoky spôsobujú vážne choroby u ľudí, domácich a zveri. Je známe, že asi 50 druhov prvokov spôsobuje choroby u ľudí. Prvok parazitujú v rôznych orgánoch a tkanivách: v krvi, črevách, centrálnom nervovom systéme, pečeni, pľúcach atď. Patogény sa prenášajú na človeka potravou, vektormi článkonožcov a sexuálne)
 • Prevencii invázií helmintov a prvokov;
 • Ako pomocné činidlo pri komplexnej liečbe gastritídy, biliárnej dyskinézy, na prevenciu exacerbácií žalúdočných vredov a dvanástnikových vredov, cholecystitídy, pankreatitídy, hepatitídy, dysfunkcií gastrointestinálneho traktu.
 • Podpora tráviaceho systému

Princíp komplexu, aktívne zložky: 

Kvety vratiča obyčajného – fytoncídne vlastnosti sú spôsobené prítomnosťou éterického oleja, ktorý obsahuje gáfor, ako aj flavonoidy, alkaloidy, horkú látku tanacetín a ďalšie látky. Má výrazný choleretický účinok, rovnako ako protizápalové, analgetické, protikŕčové, antimikrobiálne a antihelmintické vlastnosti. Zlepšuje trávenie a chuť do jedla. Pôsobí na pyogénne a črevné mikroorganizmy týfusu. Na zvýšenie pôsobenia kvetov vratiča je vhodné ich kombinovať s kvetmi klinčeka.

Výťažok z klinčeka CO2 pôsobí na larválne štádium hlíst a ich vajíčok, má fungicídny a antiseptický účinok a pomáha normalizovať črevnú mikroflóru. Triesloviny obsiahnuté v klinčekoch zmierňujú príznaky bolesti a zápalu spôsobené parazitmi a ich toxickými odpadovými látkami. Esenciálne oleje z nechtíka, stimulujúce nervové plexusy (Meissnerov), zvyšujú črevnú pohyblivosť a odstraňujú parazity z tela. Jeho hlien vďaka svojej obaľovacej schopnosti priaznivo ovplyvňuje sliznicu gastrointestinálneho traktu, zlepšuje trávenie a obmedzuje kvasenie a hnilobu v črevách.

Extrakt kmínu CO2 redukuje prejavy plynatosti počas fermentačných procesov v čreve, zlepšuje trávenie, má spazmolytický, antihelmintický, protizápalový, antiseptický účinok, pôsobí upokojujúco na gastrointestinálny trakt. Popísaný ako vynikajúci „čistič“ pre telo.

Bylina zemežlč sa používa na vyhnanie škrkaviek a škrkaviek ako prostriedok na stimuláciu vylučovania a peristaltiky tráviacich orgánov. Gentianín, ktorý je súčasťou alkaloidu, má antihelmintické vlastnosti.

Extrakt z kuriatka jedlého má škodlivý účinok na všetky hlísty, ktoré sa v ľudskom tele nachádzajú. Extrakt z lišajníka navyše ničí ich vajíčka. Žiadna rastlina nemá také „schopnosti“. Všetko vďaka látke obsiahnutej v zložení – chinomannóze. Chinomanóza je úplne prírodná látka, ktorá nespôsobuje vedľajšie účinky. Mechanizmus jeho pôsobenia sa zásadne líši od syntetických antihelmintických liekov: neotrávi parazita, preniká do sliznice jeho krytu a spôsobí upchatie nervových centier a tiež čiastočne rozpustí škrupiny vajíčok červov, čím zničil početné spojky. A zároveň nedochádza k žiadnemu škodlivému účinku na životne dôležité orgány človeka.

Látky obsiahnuté v struku cesnaku majú antimikrobiálne, protiplesňové a antihelmintické účinky. Potlačujú rast a reprodukciu prvokov, zvyšujú sekrečné a motorické funkcie gastrointestinálneho traktu a stimulujú vylučovanie žlče. Cesnakové prípravky sa používajú na potlačenie procesov hniloby a kvasenia v črevách, ako aj na choroby pečene.

Flavonoidy z extraktu z grapefruitových jadierok majú antiparazitický účinok. V dôsledku účinku na bunkové membrány parazitov, bráni ich reprodukcii v zažívacích orgánoch. Organické kyseliny spolu s éterickým olejom a horkosťou (narigín) bránia rozvoju hnilobných procesov v hrubom čreve a prispievajú k eliminácii parazitov z tela.

Účinné látky z listov vlašských orechov spôsobujú nezvratné narušenie využitia glukózy, vyčerpávajú zásoby glykogénu v tkanivách parazitov, čo prispieva k potlačeniu ich množenia v tele. Orech je tiež smrteľný pre patogény stafylokokových a streptokokových infekcií.

Bylina tymiánu, list mäty piepornej a extrakt z ľubovníka bodkovaného majú pozitívny vplyv na zvýšenie sekrécie tráviacich žliaz, zvýšenie sekrécie žlče, majú spazmolytický účinok, znižujú tonus hladkého svalstva čriev, žlčových ciest, pôsobia antimikrobiálne, sťahujúce a protizápalové účinky.

Extrakt z listov artičokov obsahuje cynarín, ktorý má choleretické, antihepatotoxické a diuretické vlastnosti. Extrakt z artičokov je vhodný na nevoľnosť, pocit ťažkosti, plynatosť a bolesť spôsobenú dysfunkciou pečene, zabraňuje zhrubnutiu žlče a tvorbe kameňov v žlčníku, čo zase bráni rozvoju cholecystitídy.

List Senna obsahuje antraglykozidy, ktoré majú laxatívny účinok. Prípravky na báze Senna pôsobia mierne a zlepšujú črevnú pohyblivosť. Prispieva k včasnému odstráneniu mŕtvych jedincov parazitov a ich spojok.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí užívajú 2 tablety 3x denne s jedlom. Trvanie prijatia je 15 dní. Kapsulu prehltnite a zapite dostatočným množstvom tekutiny. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

V čistiacich programoch musia byť použité sorbenty!  Sorbiogel alebo Sorbiotik . Používajú sa na vyplavovanie toxínov počas procesu čistenia. Parazity zomierajú a začínajú sa rozkladať, aby nedochádzalo k intoxikácii (otrava toxínmi). Sorbenty čistia organizmus!

Antiparazitický komplex na prevenciu vývoja a súčasnú liečbu helmintických invázií a protozoálnych infekcií, ako aj mnohých ďalších chorôb spôsobených parazitickými infekciami.

Zloženie “Artemizin-M” zahŕňa rastlinné zložky s antihelmintickými vlastnosťami (pôsobí proti črevným parazitom, presnejšie pri liečbe helmintóz – nákaze ľudského tela červami). Komplex má kombinovaný účinok na parazity, hlavne paralyzujúci. Zložky komplexu pôsobia na zrelé aj stredné štádiá viac ako stovky druhov helmintov, parazitov a prvokokov. Komplex “Artemizin-M” je účinný pri enterobiáze, askariáze, trichinóze, opisthorchiáze, ankylostomiáze, cystóze, hymenolipedóze a giardiáze. Viac informácií si prečítate v popise.
V čistiacich programoch musia byť použité sorbenty ako napr. Sorbiogel alebo FitosorbovitPoužívajú sa na vyplavovanie toxínov počas procesu čistenia. Parazity zomierajú a začínajú sa rozkladať, aby nedochádzalo k intoxikácii (otrava toxínmi). Sorbenty čistia organizmus!
Výrobca: Artlife

V balení ks: 90 tab.

Hmotnosť balenia, g: 65

Obsah aktívnych látok 6  tabliet Odporúčaná denná dávka (%)
Výťažok z kvetov vratiča obyčajného (Tanacetum vulgare) 600 mg Nie je stanovená
Výťažok zo zemežlče menšej (Centaurium erythraea) 360 mg Nie je stanovená
Zmes výťažkov: [klinčekovec voňavý (Syzygium aromaticum), rasca lúčna (Carum carvi), éterický olej z cesnaku kuchynského (Allium sativum) 360 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov vlašských orechov (Juglans regia) 360 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov dúšky tymiánovej (Thymus vulgaris) 300 mg Nie je stanovená
Výťažok z kuriatka jedlého (Cantharellus cibarius) 300 mg Nie je stanovená
Výťažok z grapefruitových jadierok (Citrus paradisi) 300 mg Nie je stanovená
Sennový list (Sennae folium) 180 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov artičoky záhradnej (Cynara scolymus) 180 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov mäty piepornej (Mentha piperita) 180 mg Nie je stanovená
Výťažok z ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum) 60 mg Nie je stanovená

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

Výrobca: Artlife

 

SORBIOTIK

Bojuje s toxínmi a obnovuje črevnú mikroekológiu

Unikátny inovatívny sorbent na báze fulvokyselín, prebiotík a metabiotík novej generácie.
Má výrazný detoxikačný účinok, zlepšuje funkčnú činnosť gastrointestinálneho traktu, pomáha udržiavať rovnováhu a druhovú rozmanitosť prospešných probiotických baktérií.

 

Poskytuje široké spektrum účinkov typických pre sorbenty, prebiotiká, metabiotiká:

 • aktivuje procesy odstraňovania endo- a exotoxínov z tela
 • potláča rast choroboplodných baktérií, vírusov a plesní
 • poskytuje podmienky pre rast črevnej bifidoflóry
 • reguluje črevnú funkčnosť

 

Obsahuje produkty biotechnológií novej generácie:

baktérie používané na výrobu metafiltrátov sa pestujú v hypoalergénnych médiách a sú bezpečné pre spotrebiteľov s intoleranciou laktózy a mliečnych bielkovín.

 

SORBČNÝ KOMPLEX

Kyseliny fulvinové  v patentovanej kombinácii Endofulvin sú považované za jeden z najlepších prírodných detoxikátorov. Ich selektivita im umožňuje viazať a odstraňovať z tela mimoriadne škodlivé zlúčeniny (endotoxíny, soli ťažkých kovov, rádionuklidy, produkty rozpadu).

Tým, že fulvové kyseliny prijímajú značné množstvo toxínov, uľahčujú funkciu pečene. Fulvové kyseliny sú tiež selektívnym prebiotikom , stimulujú rast bifidogénnej flóry a normalizujú črevnú pohyblivosť.

Oxid kremičitý, chitosan viažu a odstraňujú z tela alergény a toxické látky organickej a anorganickej povahy, rádionuklidy a ťažké kovy, endotoxíny.

Regulátory črevnej biocenózy (črevnej mikroflóry )

Postbiotický metafiltrát “Subtizim” má baktericídny a bakteriostatický účinok na patogénne, podmienečne patogénne mikroorganizmy a plesne, ničí betaglukány bunkovej steny Candida albicans.

Kyselina mliečna reguluje kyslosť a vytvára optimálne podmienky pre tvorbu biofilmu (bio obalu)  prístennej vrstvy čreva a zároveň zastavuje patogénnu a podmienečne patogénnu mikroflóru.

Metafiltrates (baktérie Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Lactobacillus delbrueckii subsp.bulgaricus, Propionibacterium freudenreichii, liečivé huby Hericium coralloides) regulujú kvalitatívne a kvantitatívne zloženie biofilmov; doplniť nedostatok enzýmov, organických kyselín, triglyceridov s krátkym reťazcom, aminokyselín potrebných pre prísun energie z buniek epitelu a normálnu črevnú biocenózu.

Prebiotické zložky (laktulóza, kombinovaná vláknina “Florácia”) a bakteriálne rastové faktory (kyselina para-aminobenzoová, vitamíny B3, B5, B2, cysteín) stimulujú reprodukciu probiotických črevných baktérií a zachovávajú ich druhovú rozmanitosť.

Obsah aktívnych látok Denná dávka (5,5 g) Odporúčaná denná dávka (%)
Patentovaná zmes – Florácia 1230 mg Nie je stanovená
Bifidobacterium bifidum 620 mg Nie je stanovená
Bifidobacterium breve 600 mg Nie je stanovená
Lactobacillus delbrueckii subsp.bulgaricus 500 mg Nie je stanovená
Koralovec jedľový (Hericium coralloides) 242,5 mg Nie je stanovená
Laktulóza 200 mg Nie je stanovená
Patentovaný enzým – Subtizym 200 mg Nie je stanovená
Propionibacterium freudenreichii 100 mg Nie je stanovená
Oxid kremičitý 30 mg Nie je stanovená
Endofulvin 7,5 mg Nie je stanovená
Chitosan 5 mg Nie je stanovená
Kyselina paraaminobenzoová 2 mg Nie je stanovená
Niacín (nikotínamid) 1,8 mg 11,3 %
Cysteín 1,25 mg Nie je stanovená
Kyselina pantoténová (D-pantotenát vápenatý) 0,6 mg 10 %
Vitamín B2 (riboflavín) 0,16 mg 11,4 %

 

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 5,5 g roztoku (1 čajová lyžica) – 3 x denne s jedlom. Zamiešať do akejkoľvek tekutiny (30-50 ml) okrem mlieka. Produkt užívajte po dobu 1 mesiaca. Pred použitím pretrepať balenie. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

 

Ďalšie informácie

Značka

Antiparazitná kúra - ARTEMIZIN-M, 90 ks, SORBIOTIK 250g

Antiparazitná kúra - ARTEMIZIN-M, 90 ks, SORBIOTIK 250g

Pridať do košíka